ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Дякуємо! Ваше повідомлення успішно відправлене. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом!

Різновиди світлодіодних стрічок

Останнім часом серед широкого асортименту освітлювальних приладів для загального та локального освітлення широкої популярності набули світлодіодні стрічки (іншими словами – світлодіодні смуги або світлодіодні лінійки).

Світлодіодна (LED) стрічка (LED походить з англійської light-emitting diodes («светогенеруючі діоди») за конструктивними особливостями є гнучкою друкованою платою зі світлодіодами, струмообмежуючими резисторами і сполучними провідниками.

Щоб прийняти остаточне рішення купити світлодіодну стрічку, буде корисно дізнатися про різновиди LED-стрічок, їхні конструктивні особливості, а також сфери застосування даних джерел освітлення.


Тип світлодіодів

Головною відмінністю світлодіодних стрічок є тип світлодіода. Найбільш популярні LED-стрічки з діодами SMD 3528 і SMD5050.

SMD (Surface Mount Device) – абревіатура в маркуванні світлодіодних стрічок означає поверхневий тип монтажу електронного компонента.

Тобто контакти діода припаяні безпосередньо до поверхні, що монтується. Завдяки компактності такий тип монтажу набув широкого поширення в електроніці.


Цифровий код після SMD – геометричні розміри світлодіода: 3528 – 3,5х2,8 мм, 5050 – 5х5 мм.


Кольори світлодіодних стрічок

Колір світіння світлодіодної стрічки має ключове значення при виборі даного джерела освітлення. Розрізняють одноколірні (монохромні) і багатоколірні (RGB) стрічки.

Одноколірні стрічки можуть бути білого, синього, червоного, зеленого, жовтого кольору.


Білий колір має відтінки. Світлодіоди мають відмінності по колірній температурі, вимірюваної в кельвінах. Існує три відтінки білого кольору – холодний білий 6500-10000 К, денний білий 4500-5000 К, теплий білий 2700-3500 К.

Відрізнити візуально одноколірну стрічку від RGB досить просто. У стрічки RGB підписано 4 контакти (R, G, B і загальний плюс), а у одноколірної – 2 (плюс і мінус).

Колір основи стрічки

Світлодіодна стрічка може мати різний колір основи. W – біла плата, B – чорна плата, Y – коричнева плата, LUX – біла плата покращеної якості.

Щільність діодів на 1 метр

Кількість діодів на 1 метр – важливий критерій вибору світлодіодної стрічки. Найбільш поширені стрічки з щільністю: 30, 60, 120 діодів на 1 метр. Чим щільніше розташування, тим більш рівномірне і яскравіше світло. Для підсвіток доцільно використовувати стрічки зі щільністю 30-60 діодів, для загального освітлення – 60-120 діодів. У найпотужніших LED- стрічок діоди розташовані в два паралельних ряди.

Ступінь захисту

Світлодіодні стрічки використовуються не тільки для підсвічування інтер'єрів приміщення, дане джерело освітлення застосовують для зовнішнього оформлення. Якщо ви хочете купити світлодіодну стрічку для зовнішнього використання, то слід знати, що про ступінь захисту від зовнішніх впливів визначається класом захисту (IP).

Відмінності класу захисту: IP65 – стрічка, поміщена в чохол; IP67 – стрічка, залита силіконом; IP68 – стрічка в чохлі, який залитий силіконом.

Вологозахисні (водонепроникні, вологозахищені) стрічки з трьома ступенями захисту: IP65, IP67 і IP68 використовують при зовнішньому освітленні. Стрічки IP68 можна розміщати прямо у воді для підсвічування фонтанів і басейнів (на глибині більше одного метра).


Напруга

Напруга, що подається на LED-стрічку, може бути різною – 12В, 24В або 220В, але не змінного, а постійного струму. У побутовому використанні традиційно застосовують світлодіодні стрічки 12В через більш низьку вартість.

Область застосування світлодіодних стрічок

  • •  З низьким світловим потоком – для декоративного та локального підсвічування інтер'єрів.
  • •  Яскраві – універсальне рішення, підходить як для декоративного підсвічування, так і для повноцінного освітлення.
  • •  Надяскраві – застосовуються як альтернатива звичайному освітленню, однак підходять і для організації декоративної підсвітки. Широко використовуються для світлової реклами, а також для освітлення архітектурних об’єктів, вітрин магазинів, дорожніх знаків.
  • •  Для спеціального освітлення – застосовуються в основному для бічного підсвічування, особливо у вузьких нішах.
  • •  «Рухливі вогні» – освітлювальна конструкція, що складається з окремих мікросхем з блоком управління, дозволяє створювати динамічний ефект різнокольорових вогнів, що рухаються.
  • •  Відеострічки – містить набір окремих світлодіодів з індивідуальним управлінням, змінюючи колір і яскравість світла певних діодів можна отримати піксельне зображення.

Купити світлодіодну стрічку – означає зробити правильний вибір. LED- стрічки – це компактність, гнучкість, низьке енергоспоживання, вологозахист, простота монтажу і підключення, довгий термін служби, рівномірність підсвічування, широка палітра кольорів. Світлодіодна стрічка може застосовується для внутрішнього і зовнішнього освітлення.

Ви можете залишити відгук

Використовуйте дану форму тільки для того, щоб залишити відгук про товар.

Для питань про дату надходження, наявності, використання, характеристики товару та інших, використовуйте функцію поставити запитання.

Усі коментарі, що не стосуються відгуків про продукт, будуть видалені!

Коментар буде виведений тільки після попередньої перевірки нашими співробітниками.

Ваше ім'я:

Ваше місто:

Ваша оцінка:

Текст відгука: