Як правильно вибрати освітлення

Чи важливо освітлення приміщення? Звичайно, адже завдяки правильно підібраним джерелам світла і грамотно розподіленим акцентам освітлення можна не тільки економити витрати електричної енергії, а й створити необхідний настрій в приміщенні.

Спробуємо розібратися в деяких нюансах, які потрібно враховувати при виборі освітлення. Найкращим вважається природне (сонячне) світло, звичне для сприйняття нашими очима. Тому це і є стандарт передачі кольору освітлювальних приладів.

Виробники лампочок намагаються наблизити їх до натурального освітлення. Але на даний момент це зробити практично неможливо. Тому при виборі приладу для освітлення приміщення необхідно звертати свою увагу на відтінок його світіння. Це буде залежати від двох важливих параметрів:

1. Індекс передачі кольору, який виробники вказують на упаковках як Ra або CRI. Цей показник впливає на сприйняття кольору в інтер'єрі при штучному освітленні.

2. Колірна температура - це параметр, який відповідає за відтінок світла. Одиницями виміру цієї температури є Кельвін (К). Можна виділити три основних відтінку світлодіодних приладів: теплий (2700-3000 К), холодний (6500) і нейтральний (4100 К).

Холодне світло створює робочу атмосферу і сприяє концентрації уваги, тому його застосовують для тих приміщень, де потрібно людей налаштувати на роботу. Тепле освітлення створює більш затишній і спокійній атмосфері. Дизайнери рекомендують його використовувати для тих кімнат, де родина відпочиває, розслабляється.

Більш детально розберемо освітлення кожної кімнати.

Освітлення для ванної кімнатиЦе те приміщення, в якому найважливіше - це безпека освітлювального приладу через кількість вологи. Тому кращим рішенням будуть вбудовані світильники з захистом від води. Зазвичай застосовується нейтральне світло, який близький до сонячного.

Кухня, їдальняНайчастіше використовуються стельові централізовані люстри і вбудовані світильники, які забезпечують освітлення загальне. Але крім цього застосовуються для робочих поверхонь точкові вбудовані світильники, або трубчасті світлодіодні лампи та стрічки. Біля столу або над столом можна використовувати бра або світильники в стилі лофт. Кухня - це те місце в будинку, в якому дуже багато важить затишна атмосфера і правильне освітлення, яке не буде спотворювати колір продуктів і приготованої їжі.

Спальня і дитячаДля зон відпочинку важливо створити відповідну атмосферу, тому використовуються тут LED лампи з теплим світлом. Дуже зручно застосовувати світильники на управлінні. Так можна включати і вимикати світло за допомогою пульта, не встаючи з ліжка. Для дитячої кімнати рекомендується нейтральне світло, щоб дитина могла не тільки спати, а й вчитися і грати в своїй кімнаті. Крім цього важливо враховувати безпеку приладу. Тому накладні світлодіодні світильники або вбудовані лампи забезпечать всі вимоги для дитячої кімнати.

Таким чином стає зрозуміло, що правильний вибір освітлення може вплинути не тільки на затишну атмосферу в домі, а й допоможе економити бюджет завдяки застосуванню світлодіодного обладнання.

 

 

 

 

Скасувати
Вхід в магазин
Логін або e-mail
Пароль
або
Зареєструватися