Останнім часом серед споживачів достатню популярність набуло світлодіодне обладнання.
Чому саме світлодіоди? Тому що це:
• екологічна безпека приладів, відсутність вмісту ртуті та важких металів;
• економічно вигідно експлуатувати, бо при споживанні невеликої кількості електрики вони виділяють достатньо світла;
• гарантійний термін на світлодіодні лампочки від 3 до 5 років;
• відсутність мерехтіння і ультрафіолетового випромінювання;
• світлодіодні прилади майже не нагріваються, тому їх можна використовувати для натяжних стель, а також медичного і наукового обладнання;
• період експлуатації в середньому досягає від 35000 до 100000 годин, це набагато перевищує період роботи традиційних ламп розжарювання (галогенних) і навіть енергозберігаючих (люмінесцентних) лампочок.
Диммери для світлодіодних лампочок
До світлодіодного обладнання відносяться: лампочки, стрічки, панелі для стель, прожектори і світильники. Споживачам, які прийняли рішення встановити такі прилади, потрібно купити і комплектуючі для світлодіодного обладнання.
Для регулювання яскравості світлодіодних ламп призначені спеціальні пристрої – диммери. Вони трохи відрізняються від диммерів для галогенних ламп. Яскравість світла ламп розжарювання змінюється завдяки підвищенню чи зниженню сили струму, що проходить через прилад. Такий метод не можна застосувати для світлодіодів, тому що в цьому випадку знижується ефективність їх роботи, а також зміна кольору їх світіння. Тому регулювання яскравості світлодіодних ламп відбувається наступним чином. Імпульси постійного струму надходять на світлодіод. Яскравість світіння світлодіодів змінюється в залежності від ширини цих імпульсів. Мерехтіння не буде видно, бо імпульси подаються з великою частотою, і людському погляду видно тільки рівне світіння.
Регулятори для світлодіодних ламп можуть бути різних конструкцій. Наприклад, вбудовані в стіну диммери і з дистанційним управлінням. Для пультів можуть застосовуватися інфрачервоні промені і радіосигнали. Перевага радіо пульта полягає в тому, що він функціонує навіть без прямої видимості. Так зручно регулювати яскравість освітлення світлодіодних ламп без необхідності заходити в кімнату. Перевагою диммеров є економія електричної енергії, тому що споживач може виставити режим необхідної яскравості для одного або всіх приміщень.
Датчики руху
Для економії електричної енергії призначені датчики руху. Ці прилади використовуються також для охорони різних об'єктів.
Датчики руху бувають різних видів:
1. За місцем розміщення вони можуть бути: внутрішні, периферійні і периметричні;
2. За принципом дії датчики руху бувають: інфрачервоні, ультразвукові, мікрохвильові, активні і пасивні.
Підключення таких пристроїв здійснюється досить просто. Для цього необхідно під'єднати кабель датчика до електропроводки.
Встановити датчики руху можна кількома способами:
• паралельно з вимикачем встановлювати датчик найпростіше. У цьому випадку функціонування кожного пристрою не буде залежати один від одного. Світло буде вмикатися при натисканні кнопки і наближенні об'єкта.
• при послідовному підключенні з'єднують в ланцюжок один вимикач і один датчик, який буде реагувати на рух тільки при вимкненому світлі.
• комбінований метод – це підключення датчика в ланцюг електроструму.
Трансформатори для світлодіодної стрічки
Сьогодні дуже популярними стали світлодіодні стрічки, які використовуються не тільки для вуличного і рекламного освітлення. Їх можна експлуатувати в офісі і вдома для підсвічування необхідних об'єктів і створення індивідуального стилю приміщення. Для стабільної та тривалої роботи світлодіодної стрічки необхідний трансформатор. Його застосовують для підключення приладів, які працюють від джерела живлення з напругою не 220 вольт, а 12 або 24. При виборі трансформатора для світлодіодної стрічки необхідно враховувати потужність, напругу і захищеність від вологи.
Для надійної і стабільної роботи світлодіодного обладнання потрібні спеціальні комплектуючі. До їх придбання бажано поставитися серйозно. Фахівці нашого інтернет-магазину допоможуть визначитися не тільки зі світлодіодними пристроями, але і підкажуть, які прилади зроблять їх функціонування краще і зручніше для споживачів.