Вже понад 100 років у людей є можливість навіть у темний час доби користуватися яскравим освітленням. Тільки якщо раніше помічником служила лампа розжарювання, то тепер майбутнє за новими технологіями. Економні, довговічні, безпечні і компактні - вагомі переваги, які роблять нашу продукцію все більш популярною. І серед напрямків діяльності нашої компанії одну з пріоритетних позицій займають саме світлодіодні лампи.
Ці енергозберігаючі лампи дозволяють економити до 90% електроенергії без втрати
освітленості. На рівні зі світлодіодними лампами, важливу роль відіграють і світлодіодні світильники. Потужності світильників як правило більша і в порівнянні зі світлодіодними лампами, світлодіодний світильник набагато більше економить електроенергію.
У всьому світі цей напрям у світлотехніку зараз розвивається особливо стрімко. М'яке розсіяне світло, тривалий термін служби і висока економія - головні причини, з яких світлодіодна лампа виграє в порівнянні з іншими варіантами.
Технологія виробництва
Головним елементом світлодіода є кристал, що перетворює електричну енергію в світло. Вирощування кристала відбувається на сапфірових пластинах. У спеціальному реакторі на пластину проводиться напилення газів Азоту, Німеччина та Індія. Вони взаємодіють один з одним і утворюють кристалічний шар. Після цього на пластину з вирощеними кристалами наноситься захисний шар і електричні контакти, поступово формуючи світлодіодний чіп. На наступному етапі чіп поміщається в корпус і з'єднується із зовнішніми контактами, а далі заливається епоксидним гелем або силіконом. Після даних операцій виходить світлодіод, який вже здатний випромінювати світло, але він буде дуже неприємного синього кольору. На останньому етапі на світлодіодні чіпи наноситься гелева суміш, що містить люмінофор, яка дозволяє перетворити синє світло в білий, певного відтінку.
Залежно від технології складання зараз розрізняють 4 типи світлодіодів.
DIP - найперший і масовий тип світлодіодів на сьогодні, але практично не використовується в сучасних високотехнологічних джерелах світла. Застосовується в основному в світлових табло, в різних святкових світлових прикрасах.
SLED (SpiderLED, SuperfluxLED) - ці світлодіоди мають аналогічну конструкцію, що і попередники.
Головною відмінністю є наявність чотирьох контактів замість двох. Це покращує тепловідвід і дає більшу надійність при монтажі, але через свої габарити практично не використовуються.
SMD (від surfacemounteddevice - прилад, монтуємий на поверхню) - світлодіоди виготовлені за технологією поверхневого монтажу. Основною відмінністю цієї технології від «традиційної» - наскрізного монтажу в отвори - є те, що компоненти монтуються на поверхню плати. Це забезпечує менші габарити конструкції, кращий тепловідвід, варіативність виконання.
Дана конструкція на сьогодні є найпоширенішою в освітленні і використовується в джерелах світла практично всіх типів.
COB (Chip-On-Board - чіп на платі) - технологія, при якій чіп кристала монтується (упаюється) в плату, тим самим забезпечуючи найвищу надійність (захист контактів від окислення), мініатюрність і тепловідвід. Крім цього, вартість виробництва таких світлодіодів нижче в порівнянні з SMD-світлодіодами.
Але, тим не менш, COB-технологія не може повністю витіснити SMD, в силу низки технічних обмежень і недоліків. Наприклад, для професійного освітлення із заданою кривою сили світла (для вуличного або вузькоспрямованого освітлення) світлодіоди COB неможливо застосувати. Крім того, якщо необхідний рівномірно світиться джерело світла (наприклад, стельовий світильник великої площі), краще використовувати багато невеликих SMD-світлодіодів.
Наші продукти вироблені на базі SMD чіпів різного розміру. Розмір SMD чіпа визначається наступними чотирма цифрами в маркуванні: SMD5050, SMD3528, SMD3014 і т.д. (Тобто SMD5050 - розмір чіпа 5х5 мм;
SMD3528 - 3,5x2,8 мм. Найпоширеніші чіпи). Крім цього в чіпах SMD5050 розміщено три світлодіодних кристала, на відміну від чіпів SMD3528, де розміщений один. Завдяки цьому світловий потік перших вище приблизно в 3-4 рази, ніж у другому. Компенсувати різницю можна більш щільним розміщенням чіпів SMD3528.
Тому лампи та стрічки на базі чіпів SMD5050 відрізняються більш високою яскравістю, а прилади на базі SMD3528 більш рівномірним і збалансованим світлом.
Принцип роботи
Світлодіодна лампа - освітлювальний прилад, який встановлюється в існуючий світильник, спочатку призначений для установки стандартних ламп (люмінесцентних, розжарювання, галогенних), можливо з деякою доробкою. В даний час випускаються світлодіодні лампи практично під всі існуючі типи цоколів.
Світлодіодні лампи або світлодіодні світильники в якості джерела світла використовують світлодіоди.
Світлодіод або світловипромінювальних діод (СД, СІД, LED англ. Light-emittingdiode) - напівпровідниковий прилад з електронно-дірковий переходом або контактом метал-напівпровідник, що створює оптичне випромінювання при пропущенні через нього електричного струму. При пропущенні електричного струму через pn перехід в прямому напрямку, носії заряду - електрони і дірки - рекомбинируют з випромінюванням фотонів (через перехід електронів з одного енергетичного рівня на інший). Випромінюване світло лежить у вузькому діапазоні спектра, його спектральні характеристики залежать у тому числі від хімічного складу використаних в ньому напівпровідників.
Історія
Перше відоме повідомлення про випромінювання світла твердотілим діодом було зроблено в 1907 році британським експериментатором Генрі Раундом.
Перший у світі практично застосовний світлодіод, що працює в світловому (червоному) діапазоні, розробив Нік Холоньяк в компанії GeneralElectric в 1962 році. Холоньяк, таким чином, вважається «батьком сучасного світлодіода». Його колишній студент, Джордж Крафорд, винайшов перший у світі жовтий світлодіод і поліпшив яскравість червоних і червоно-помаранчевих світлодіодів в 10
раз в 1972 році. У 1976 році Т. Пірсол створив перший у світі високоефективний світлодіод високої яскравості для телекомунікаційних застосувань, винайшовши напівпровідникові матеріали, спеціально адаптовані до передач через оптичні волокна.