Одне з питань, яке ставлять нашому сервісному центру, це “чому вимкнений світильник ледь помітно світиться в темряві?”
Звісно, хотілося б сказати, що це якийсь новомодний нічний режим, але це не так. Як би то дивно не звучало, але відповідь на це питання ховається не всередині світильника. Давайте ми розвіємо міфи про загадкове світіння світлодіодних світильників :) Отже, ви вимикаєте світильник вимикачем, а він продовжує світитися ледь помітним світлом. Це загадкове світло можна побачити лише в повній темряві за декількох причин.
Перша з них, це використання вимикача зі світлодіодним індикатором. Такі вимикачі досить популярні, бо дають змогу знайти своє розташування в повній темряві. Навіть людина, яка вперше в приміщенні, без зайвих зусиль швидко віднайде такий вимикач та увімкне світло. Дійсно зручно! Але існує одне але.
Світлодіод який використовується у такому вимикачі під’єднано через резистор опору до “фази”, а з іншого боку, через світильник, до “нуля”. Тобто, через світлодіод, навіть коли вимикач вимкнено, проходить напруга, яка слабким струмом живить драйвер світильника, через що він ледь помітно світиться в темряві.
Зарадити цьому можна двома способами: зміною вимикача на вимикач без підсвітки, або ж придбанням світильника в драйвер якого вбудована система захисту від фантомного струму. Про наявність такої системи свідчить піктограма на упаковці.
Друга причина теж пов’язана з вимикачем. Вона полягає у не вірній схемі його підключення. Це означає, що вимикач під'єднано на “нульовий” кабель. Тобто, вимикаючи світло ви не припиняєте подачу напруги на світильник, через це драйвер продовжує живитися струмом мережі та генерувати малий струм для світлодіодів.
Таку схему підключення варто виправити, адже це тягне за собою не лише можливий вихід з ладу освітлювального приладу, а й небезпеку ураження електричним струмом від “зарядженого” світильника. Це легко зробити перепідключенням кабелів живлення в розподільчій коробці або у розподільчому щитку.
Третя причина зустрічається набагато рідше, та пов’язана з неправильною роботою драйвера світильника. Це може бути спричинено перепадом напруги в мережі, або виходом з ладу в приладі одного з ланцюгів світлодіодів, що може трапитися через різкий перепад напруги в електромережі.
Ще трапляється просвердлені саморізами, або пробиті цвяхами кабелі в стінах, та то вже інша історія. В будь-якому разі всі роботи з облаштування електричних схем та підключення електричних приладів має виконувати кваліфікований спеціаліст!
Якщо у вас виникли технічні питання або неполадки звертайтесь до спеціалістів нашого сервісного центру за номером телефону: 0 800 350 500.
Да прибуде з вами світло!